Multiplayer - základy

Hra více hráčů

Zonematch - Internet - Network

Import postavy

Hra potřebuje mít povolené tyto porty:

  • 80 TCP - Autoupdate, news
  • 2300 UDP - Zonematch port služby
  • 6073 UDP - Primární inbound/outbound port
  • 2302-2400 UDP - Secondary inbound port
  • 2303-2400 UDP - Secondary outbound port

Zonematch

Zonematch byla služba firmy Microsoft. V prosinci 2007 tuto službu ukončil.

Microsoft Game Studios vydalo rozhodnutí ukončit službu Zonematch pro Dungeon Siege. Bylo nám ctí hostit tuto službu a rádi bychom poděkovali všem příznivcům naší hry. Stále budete mít možnost hrát své hry a vytvářet multiplayer zápasy ve vaší hře, ale zápasy se již nebude pořádat Microsoft Game Studios.

S pozdravem,
Microsoft Games Podpora

Zonematch byla snadná možnost jak si najít nějakou volnou hru z celého světa a připojit se k ní.

Jako náhradu si fanoušci hry v zahraničí vytvořily službu Dungeon Siege Game Zone. Služba na webových stránkách poskytuje výpis aktivních her registrovaných uživatelů. K těm se pak může kdokoliv připojit. Bohužel někdy v prosinci 2009 byla nějaká část služby hacknuta a od té doby je neaktivní.

Gemsite.cz se z toho důvodu rozhodla nechat na zakázku vytvořit obdobný program, který bude hráčům zajišťovat možnost vyhledávání aktivních her a hráčů. Program DS-Tray bude dostupný zhruba někdy od března.

Internet

Vytvoří hru přes internet. Je třeba znát IP protihráče, a IP musí být většinou tzv. veřejná. Je-li hráč připojen přes router (typicky např. domácí brána, přes kterou je napojeno více počítačů), bývá vytvoření spojení občas problémové. Pokud máte od svého poskytovatele neveřejnou IP, tak jste většinou bez šance. Pozor - uvedené se týká pouze toho když by jste chtěli hru hostovat! Připojit se k někomu bývá bezproblémové.

Network

Prohledá místní síť a najde aktivní hry. Ty vypíše v seznamu, kde si ji pak snadno vyberete. Je to nejideálnější spůsob připojení. Nevýhodou je nutnost být na stejné síti (např. domácí nebo školní síť). Nevýhodu však můžeme obejít použitím tzv. virtuální síťě (VPN). K vytvoření VPN se v roce 2010 hodí dva programy:

První je Hamachi. Tento program je tu už nějaký ten pátek a velmi se osvědčil. Nevýhodou je limitace Free-verze. Umožňuje pouze 16 uživatelů v jedné síťi a maximálně 64 sítí. Výhodou je české rozhraní programu.

Relativně nedávno se objevil novější EasyVPN od firmy COMODO. Narozdíl od Hamachi nelimituje počet uživatelů v síti. Nevýhodou je zatím absence češtiny.


Hodnocení:
2

Nezadáš-li Ano/Ne, počítá se to jako Nevím.   Ne Ano
Pomohl vám článek?
Je článek přínosný?

Datum vydání: 28.1.2010
Autor: Psychopat
Navštívilo: 37311

 


Multiplayer
Předměty
Bestiář
    Komunita
    Ostatní